The block construction of Etherna allows for very easy content creation. Some things just cannot be made easier.

Dejte sbohem ručnímu čištění koberců a raději si je nechejte hloubkově vyčistit

Domácnosti, které jsou bohatě vybaveny koberci, se musejí připravit na fakt, že jednou přijde den, kdy budou muset nechat svoje koberce vyčistit. Je velká škoda kupovat nové koberce v případě, že nejsou nijak mechanicky poškozené, ale jsou pouze špinavé. Můžete je zkusit vyčistit ručně, ale výraznějšího efektu nejspíš nedosáhnete, navíc si do koberce zapracujete čisticí prostředek a ten v koberci z větší míry zůstane. Alergici by jeho přítomnost v koberci mohli pocítit na své vlastní kůži, pokud by byli s kobercem delší dobu v kontaktu. Velkou revoluci v čištění koberců znamená hloubkové čištění. Při něm se koberec doslova propere čistícím roztokem a jsou z něj odstraněny veškeré nečistoty, prach a alergeny.

Hloubkové čištění stačí provádět jednou až dvakrát ročně

K čištění se používá extraktor, tedy čistící stroj. Je to speciální stroj, který vyčistí koberce a veškerý čalouněný nábytek, pokud ovšem není kožený. Může se použít k čištění sedacích souprav, taburetů, kancelářských i dětských polstrovaných židlí, matrací, dětských kočárků a autosedaček a dokonce i interiérů automobilů. Provádějí jej společnosti Čištění koberců Praha a Čištění koberců Plzeň. První společnost je k dispozici klientům z Prahy a jejího okolí, druhá zase z Plzně a jejího přilehlého okolí.

K čištění se používá velmi šetrný a ekologicky odbouratelný čistící roztok, který vznikne rozmícháním sypkého přípravku v teplé vodě. Tento roztok je velmi účinný, protože na sebe rychle naváže všechny nečistoty z koberce nebo jiného předmětu, který se s ním čistí. Je dermatologicky testovaný a ani při dlouhodobém kontaktu pokožky s kobercem nezpůsobí její podráždění. Proto si ihned po vyčištění a proschnutí koberce na něm mohou hrát děti, včetně osob s citlivou pokožkou a alergiků. Díky tomu, že je tak šetrný, se nemusí čištění provádět ve dvou krocích, tak jak ho provádějí některé z konkurenčních společností. Na internetových stránkách společnosti Čištění koberců Praha nebo Plzeň je postup čištění pomocí extraktoru podrobně popsaný, včetně jeho předností a účinků. Dokonce si klient může extraktor zapůjčit a všechny koberce nebo jiné předměty si sám vyčistit. Dostane k němu určité množství čisticího prostředku, který by měl vystačit na odhadnutou velikost ploch. Extraktor si musí klient vyzvednout osobně, protože u společnosti Čištění koberců Praha, nebo také Plzeň, musí absolvovat řádné proškolení před jeho použitím.

 

This article was written by: cistenikobercubrno

Google+