The block construction of Etherna allows for very easy content creation. Some things just cannot be made easier.

Jak se sbalit na cesty minimalisticky?

Znáte to. Stojíte před skříní a už po x-krát se balíte na cesty, ale přece se ptáte sám sebe: Co si vzít, nevzal, kolik triček, ponožek, vezmu si rifle či obyčejné kalhoty? Třeba mi tu košili? Někdo balení nesnáší, no já ho miluju, protože je zábavné. Je to jako skládačka. Ale jen pokud si to nenechám na jednu hodinu v noci pár hodin před odjezdem, jak se mi už párkrát podařilo.

 

Kufr nebo batoh?

Já osobně jsem čistokrevný backpacker se smyslem pro krásu. S kufrem se cítím jaksi nesvá. Mám pocit, jako kdybych byla vězeň, který táhne za sebou železnou guľu.vectortoons.com Naproti tomu s batohem mám volné ruce, jsem rychlejší, nemusím se zastavit před každým schodům a překážkou. Mám větší volnost a flexibilitu. Samozřejmě, závisí to na destinace. Já bych sice s batohem šla všude, ale jsou místa, kam je kufr pohodlnější (zejména plážové destinace a místa, kde se člověk hodně nepřesouvá). Kufříky neodsuzuji, jen si na ně neumím zvyknout. No například jít na takový Zanzibar s kufrem je naprosto v pořádku. Čili kritériem je i aktivita, tedy, co tam jde člověk dělat.

 

Kolik kil?

Co nejméně přece! Zde je kritériem zejména podnebí a počasí. Pokud jdu do jihovýchodní Asie, sbalím si pouze lehké letní věci, například do malého 30 litrového batohu. Ten dokonce projde i jako příruční zavazadlo, která má navíc tu velkou výhodu, že na ni nemusíte čekat, neztratí se a nehrozí, že se poškodí. Pokud však jdu například do Nepálu nebo na Nový Zéland, kde plánuji i trekovat, a tedy potřebuji zimní i letní věci, spacák, trekkingovou obuv či dokonce stan, do příručního zavazadla se určitě nevejdu. A já už vůbec ne, protože na cesty si vždy s sebou beru i počítač, protože na něm pracuji. V takovém případě zvolím přibližně 50-55 litrový batoh.

This article was written by: cistenikobercubrno

Google+