Renovace dřevěných podlah svépomocí je jen pro odvážné

  • -
renovace dřevěné podlahy

Renovace dřevěných podlah svépomocí je jen pro odvážné

Máme – li doma nebo na chalupě dřevěnou podlahu a přitom bychom chtěli celý objekt zrekonstruovat, není nutné celou podlahu udělat novou. Pokud vyloženě nejde o prohnilá a mokrá prkna, můžeme podlahu jednoduše zrenovovat a musíme podotknout, že celá renovace této dřevěné podlahy nás přijde daleko levněji, než podlaha zbrusu nová.

Sami nebo s odborníky

Tady musíme konstatovat, že taková renovace dřevěné podlahy je opravdu pro odvážné jedince, kteří si na tuhle realizaci troufnou. Pokud se chceme vyhnout nepříjemnostem a zdlouhavé časové náročnosti, raději si povolejme na pomoc odbornou firmu. Jejich profesionální zkušenosti nám mohou ušetřit nejen zmíněný čas, ale také plno starostí a finančních prostředků. V našem okolí jich je jistě dost, na internetu můžeme nalézt také mnoho kontaktů a záleží jen na nás, kterou si vybereme.

Jestliže pak vybranou firmu oslovíme, nejdříve nám zkušený technik zjistí celkový rozsah poškození a navrhne řešení.

renovace dřevěné podlahy

renovace dřevěné podlahy

Příprava je důležitá

Samotná realizace ještě musí být dobře připravena, aby se práce zdařila a byla hlavně úspěšná. Pokud nám dřevěná prkna vržou nebo pokud je potřeba povrch vyrovnat, je třeba nejdříve tyto nedostatky odstranit. Tyto problémy určitě necháme na odbornících, protože to není zrovna jednoduchá záležitost a tady se nesmí nic ponechat náhodě.

Odstranit nedostatky musíme také v případě, že je dřevěná podlaha poškrábaná, lak už nedrží a objevili se i mezery mezi jednotlivými prkny. V takovém případě se musí jednotlivá místa dobře zatmelit, hluboké škrábance i mezery a necháme řádně vytvrdit. Pak následuje broušení, které celý povrch vyhladí a zjemní. Firmy disponují moderní a účinnou technikou, kterou v tomto případě určitě potřebovat budeme.

Ošetření podlahy

Dřevěná podlaha, kterou máme od odborníků již vybroušenou a hladkou, je třeba řádně a hlavně správně ošetřit. Toto ošetření nám napomáhá udržet podlahu dokonalou a krásnou. Lze ji ošetřit voskováním, olejováním nebo lakováním. Tato povrchová úprava patří k nejčastějšímu ošetření podlah. Ovšem ani olejování není k zahození. Olejování zdůrazňuje přirozený odstín dřeva. Navíc takový povrch vypadá až sametově, ale musíme zdůraznit, že takováto naolejovaná podlaha je trochu náchylnější na styk s vodou. Proto raději opatrně a všeho s mírou.