Srubové domy v prémiové kvalitě

  • -
Drevoastavba ING s.r.o.

Srubové domy v prémiové kvalitě

Category : Články partnerů

Současná doba přeje nejrůznějším módním trendům a to nejen v oblastí odívání, designu nebo automobilového průmyslu. Módní trend se nevyhýbá ani stavbám rodinných domků. Investoři, kteří se rozhodli pro stavbu dřevěných srubů, především oceňují estetické, funkční a ekologické vlastnosti dřeva. Nicméně, mnoho lidí se rovněž diví, jak po několika letech používání je srub ochráněn před nepříznivými vlivy povětrnostních podmínek a v čem spočívá jeho dokonalost.

Dřevo jako stavební materiál

Dřevo, kámen a jíl jsou přírodní materiály, které lidé používali po mnoho staletí. Časem a s vývojem technologie však tyto přírodní materiály nahradily modernější, jako je  ocel nebo beton, byly také nahrazeny hliněnými cihlami a kameny  s výjimkou vývoje metod úpravy a konzervace, kdy  po staletí byly tyto úpravy používány v nezměněné podobě.

Unikátní mikroklima

Jedním z hlavních argumentů pro příznivce dřevostaveb je příznivé mikroklima, které panuje ve srubových domech a je nesrovnatelné s jakýmkoliv cihlovým domem. To je způsobeno strukturou dřeva, která v procesu “dýchání” zajišťuje zdravou cirkulaci vzduchu, regulující úroveň vlhkosti. Musíme samozřejmě konstatovat, že dřevo jako stavební materiál má mnoho výhod, mezi něž patří například jeho snadná dostupnost a je také ekologické, což znamená, že jde o obnovitelný materiál. Další nespornou výhodou dřevostaveb je možnost jejich výstavby i v zimě díky minimalizaci mokrých prací, takže jeho stavba může probíhat prakticky kdykoliv. Ovšem jako jeho největší výhodu můžeme uvést dobu realizace. U stavby srubu jde o několik týdnů, což se u klasické zděné stavby říci nedá, a proto se stále více lidí přiklání k této variantě stavby. Musíme také zdůraznit, že existuje několik technologií pro stavbu dřevěné budovy, kde každá z nich má své výhody a nevýhody a v konečné fázi ovlivňuje vzhled budovy. Nesmíme ani zapomenout na to, že dřevo má výborné tepelně izolační vlastnosti a bydlení ve srubu je velmi příjemné.

Aby nám srub vydržel po mnoho generací

Vhodná ochrana srubového domu nám umožní plně si vychutnat estetiku dřeva, ale také garantuje, že po několika letech nebudeme nuceni provádět žádnou renovaci. V závislosti na použitém ochranném prostředku na dřevo by měla být impregnace prováděna každých několik let. Je však třeba mít na paměti, že dřevo je přírodní materiál a jeho odolnost závisí na mnoha faktorech. O vhodnosti a použití ochranného nátěru bychom se určitě měli poradit s odborníky, kteří nám jistě poradí.

Profesionální stavební firma

Stavět dům není zrovna jednoduchá práce a u realizace srubu to platí dvojnásob. Taková stavba se mnohým investorům zdá, jako jednoduchá realizace skládáním dřevěných kůlů na sebe. Prakticky to lze přirovnat ke stavebnici, ale tady potřebujeme moderní techniku, která nám pomůže skládat tyto kůly na sebe přesně tak, aby do sebe zapadaly. Je to velmi precizní práce a každý dřevěný kůl musí splňovat požadavky pro takovou stavbu a musejí na sebe dobře navazovat, aby byla stavba stabilní. tady je dobré se obrátit na odbornou firmu, která má ve svém portfoliu služeb právě realizaci dřevěných srubů. Trh služeb nám dnes nabízí široké množství takových firem, takže můžeme vybírat a srovnávat.