Pokládka podlahy v našem domě – pokládka vinylových podlah

  • -

Pokládka podlahy v našem domě – pokládka vinylových podlah

Category : Články partnerů

Podlaha – část interiéru, pro kterou jsou obzvláště důležité takové vlastnosti, jako je praktičnost a trvanlivost. Určitě bychom tomuto tématu měli věnovat náležitou pozornost. Můžeme tak dosáhnout překvapivého výsledku a podlahu budeme moci využívat ještě hodně dlouho.

Jaká podlaha je vhodná do našeho domu – pokládka vinylových podlah

Samozřejmě zde záleží na tom, do jaké místnosti chceme novou podlahu položit. Jistě je rozdíl pokládat podlahu v koupelně nebo v dětském pokoji a nevědět o tom, že každá místnost je jiná a specifická. Do koupelny se hodí podlaha, která odolává vlhkosti a do dětského pokoje zase taková, která je odolná proti mechanickému poškození a zároveň je měkká.

Vinyl – pokládka vinylových podlah

Výběr podlah je jednou z hlavních fází výzdoby interiéru. Pro tyto účely nabízí dnešní trh mnoho moderních materiálů, z nichž jeden je vinylová podlaha. Jejich krásný vzhled a nízké náklady přitahují pozornost mnoha majitelů domů. Než však dáme přednost jedné z možností, měli bychom se seznámit s i vlastnostmi vinylu a provozními charakteristikami. Technologie výroby vinylových povlaků je založena na metodě lisování všech součástí za tepla. Všechny vinylové podlahy jsou rozděleny do tří skupin, které určují způsob jejich upevnění. Pokládka je tedy možná celoplošným lepením, lepením díky samolepícím dílům a zámkovým způsobem.

Výhody vinylu – pokládka vinylových podlah

Vinylové podlahy jsou velmi odolné a to nejen proti mechanickému poškrábaní, ale také proti vlhkosti. Jsou tedy vhodné nejen do dětského pokoje, ale rovněž do kuchyně a koupelny nebo na chodbu. Velkým pozitivem zde určitě je fakt, že si můžeme vybrat ze široké nabídky nejrůznějších barev a vzorů. Díky vinylovým dílcům tak můžeme mít na podlaze dokonce dokonalou mozaiku, která bude jistě dominovat našemu interiéru. Mezi další výhody můžeme řadit i snadnou instalaci a jednoduchou údržbu.

vinyl

Pokládka vinylu

Celoplošná pokládka vinylových podlah, pokládka vinylových podlah, je běžná zejména ve velkých místnostech nebo halách. Vidět ji můžeme ve zdravotnických zařízeních, úřadech, bankách, ale i v halách výrobních závodů a podobně. Na očištěný a vyrovnaný podklad se nejdříve nanese speciální lepidlo pro lepení vinylu, které se musí rovnoměrně rozetřít. K tomu je určen váleček, kterým lze dobře lepidlo rozetřít po celé ploše. Potom můžeme vinyl položit a vyhladit. Za pomoci korkové destičky můžeme odstranit vzduchové bubliny a nerovnosti.

Další možností, jak položit vinylovou podlahu jsou samolepící díly. Ty mají na své spodní straně lepící část, která je krytá ochrannou fólií. Můžeme tak přilepit díly v jakémkoliv designu a vytvoříme tak originální podlahu, která může být dominantou našeho pokoje. Třetí možností je zaklikávací způsob, který je podobný, jako u laminátové podlahy. Spodní vrstva, která je také základem, je vyrobena z vinylu, který je klíčem k pevnosti tohoto typu podlahy, pokládka vinylových podlah. Tloušťka vinylové vrstvy je asi 0,5 mm. Mezi těmito vrstvami prochází střed ve formě kamenných štěpek a vinylový substrát je tvořen jako další stabilizační vrstva. Nejen taková „sendvičová“ struktura, ale také materiály, ze kterých je podlaha vyrobena, jí pomáhají odolat před mechanickým poškozením. Získáme tak dokonalou podlahu se vším všudy.