Jak vymalovat dětský pokoj nebo ložnici, malířství Praha

  • -
malování pokojů Praha

Jak vymalovat dětský pokoj nebo ložnici, malířství Praha

Category : Články partnerů

Pokud máme v plánu malovat a chceme tak vlastně změnit interiér našeho bytu, máme v této oblasti nesčetně mnoho možností. Vylepšit si byt malováním je jedna s nejlevnějších možností na přeměnu interiéru. Trh nám nabízí také velké množství barevných palet, které můžeme ovšem ještě vylepšit a doplnit například o pestrobarevnou tapetu se vzory nebo i nejvýše tři odstíny z jedné barvy. Fantazii se zde meze nekladou a tak i při malování určité místnosti si zvolíme barvy, které jsou pro nás příjemné, malířství Praha.

Příprava před malováním

Malování, malířství Praha, samo o sobě není zase tak těžký úkol, musíme ovšem vědět, jak na to  musíme si umět poradit s problémy, které se mohou vyskytnout. Důležitá je příprava stěn před malováním. Je potřeba starou malbu oškrábat, vyhladit stěnu od nerovností, odstranit nedostatky, jako jsou třeba díry po skobičkách, na kterých visely obrazy nebo police. Zde nám mohou udělat dobrou službu speciální tmely nebo dokonce i obyčejná sádra.  Stěny se mohou také natřít penetračním nátěrem, který zaručí lepší přilnavost nátěru.

Malování dětského pokoje – malířství Praha

Dětský pokoj je asi nejčastěji malovanou místností vůbec. Je třeba si totiž uvědomit, že pokoj s dětmi vlastně roste a také to, že je velký rozdíl vymalovat dětský pokoj, kde má své království malá holčička, která hodí do první třídy a pokoj studenta střední školy. Děti mají rádi barevná prostředí, velmi oblíbené jsou světlé pastelové barvy zelené, modré, růžová, žlutá nebo oranžová. Doporučením pro dětský pokoj jsou pak detaily v podobě barevné tapety, která místnost oživí, ale mnohé děti, zejména ty menší jistě ocení  alespoň jednu stěnu natřenou speciální barvou v podobě školní tabule, na kterou se dá dobře psát a malovat křídami, což dětičky jistě ocení. Barvy do dětského pokoje musejí být také především zdravotně nezávadné a kvalitní.

Ložnice  malířství Praha

Ložnice nám slouží pro dokonalý spánek a odpočinek. Barvy v ložnici by měli být k tomu také přizpůsobeny. Vůbec není na škodu zvolit si bílou barvu, která místnost nejen prosvětlí, ale která je také něžnou barvou vhodnou právě pro ložnici. Je čistá a andělská. V případě, že bychom ji chtěli doplnit a oživit, můžeme k ní zvolit prakticky jakoukoliv jinou barvu nebo dokonce tapetu, která nám udělá ze sněhobílé ložnice dokonalou místnost pro spánek. Musíme se také držet zásady, že pokud si vybereme jiný odstín barvy než je bílá, zvolit si můžeme například zelenou, ale jsou povoleny maximálně tři odstíny jedné barvy. Pokud chceme jiný odstín, měli bychom si uvědomit, na jaké straně pokoj leží. Severní strana přitahuje teplé odstíny barev, jižní zase studené.

Co vše je potřeb k malování interiéru

Především jsou to kvalitní barvy vhodné do daného interiéru a pak jsou to nástroje, bez kterých bychom malovat nemohli. Jsou to především malířské válečky, které rovnoměrně roztírají barvy na jakémkoli povrchu a nezanechávají skvrny, šmouhy a jiné nedokonalosti. Štětce také patří k těm nástrojům, které jsou potřeba zejména pro rohové oblasti v místnosti a takové části bytu, kam se s válečkem nedostaneme. Také bychom neměli zapomenout na lepící papírovou pásku, která nám pomůže při ochraně dveřních a okenních rámů a jiných částí, které bychom mohli ušpinit od barvy.